Використання пнів та колод у ландшафтному дизайні

28.05.2015

Кожен з нас, маючи свою присадибну ділянку, завжди вправно піклується про її благоустрій та належний вигляд. Для цього господарі та господині висаджують різноманітні дерева та кущі, облаштовують територію садовими декораціями та постійно доглядають за нею і підтримують у чистоті та порядку.
Часом у нашому садовому господарстві ми стикаємось з тим, що дерева, які ми виростили потребують обрізання та кронування . Що ж, дерево ми обрізали, а що робити з пеньком? Якщо видалити його неможливо (припустимо, його коріння тримає навколишній ґрунт) або повне видалення - корчування пов’язане з значними фінансовими витратами, то як перетворити залишок від дерева на справжню окрасу нашого подвір’я? Про це і йтиметься у нашій статті.
Створюємо оригінальну клумбу своїми руками
Старий пеньок вже є готовою основою для створення клумби. Потрібно тільки звільнити його серцевину і засипати простір землею або ж встановити горщик з ґрунтом відповідного розміру. Однак, щоб клумба з пня служила вам довго і вірно, слід врахувати деякі нюанси:
• по-перше, для створення квітника підходить тільки здоровий пень. Якщо деревина уражена небезпечною хворобою, наприклад, тиростромозом (інфекційне пересихання), краще видалити її разом з кореневою системою, замінивши ґрунт, інакше захворювання може поширитися і на інші рослини;
• по-друге, через опади, комах-шкідників і інші зовнішні фактори деревина з часом буде розсихатися, і пень-квітник втратить свої декоративні властивості. Щоб збільшити термін служби оригінальної клумби, місце зрізу пня потрібно добре зашліфувати і обробити антисептиком. Як антисептик можна використовувати і масляну фарбу, яка, до того ж, дозволить змінити зовнішній вигляд пня;
• по-третє, для створення клумби найбільше підходить старий пень, серцевина якого вже досить всохла. Якщо ж ви хочете створити клумбу з свіжозрубаного дерева, вам доведеться трохи почекати, тому що витягнути з нього серцевину займе деякий час та потрібно мати необхідні інструменти (перфоратор, свердла для дерева, стамески, та інші.)

 

Які квіти вибрати для розсадження у пеньках?
Як правило, поглиблення, створене в пні, не відрізняється великими розмірами, тому вибирайте для його декорування рослини з компактною кореневою системою. Наприклад, для цієї мети відмінно підійдуть будь – які цибулинні квіти, герань, кислиця, братки, петунії і т.д. У клумбі із старого пня також дуже гарно виглядають в`юнкі рослини, які в період цвітіння прикрасять його пишною кроною.
Замість однієї порожньої серцевини пня, ми також можемо створити декілька отворів ( просто просвердлити пень ) та заповнити їх невеликими ємкостями для по одиночної висадки рослин. Надзвичайно гарно, висаджені таким чином, дивитимуться тюльпани.


Робимо квітник у колоді
Якщо на вашій ділянці немає старого пня, але ви вже загорілися ідеєю зробити оригінальну клумбу для квітів своїми руками, використовуйте для цієї мети стару колоду, яка напевне знайдеться поблизу до Вашої ділянки. Перевага створення такої клумби в тому, що колоду легко помістити в будь-якому зручному куточку саду або ділянки, її можна перенести туди, куди хочеться, а пень для цього доведеться тільки викорчовувати.
Процес створення квітника з колод також досить простий. Вам потрібно тільки лише очистити серцевину колоди за допомогою електричної пилки або іншого інструмента, після чого добре зачистити всі зрізи. Оскільки клумба у колоді відрізняється великими розмірами, ніж клумба у пні, тут Ви зможете вирощувати відразу кілька видів рослин, комбінуючи багаторічники і однорічники. Щоб уберегти мешканців клумби від загнивання і хвороб, застеліть утворилося простір поліетиленом і покладіть на нього шар керамзиту.


Квітники з пнів та колод в ландшафтному дизайні ділянки
Цей об`єкт чудово виглядає в поєднанні з іншими архітектурними формами ландшафту і дерев`яними садовими меблями. Наприклад, квітник з пнів або колод можна розташувати близько дерев`яної альтанки, обіднього столу, ротонди, ігрової зони і т.д. Щоб доповнити оригінальність клумби, прикрасьте ділянку, на якій вона розташована, дерев`яними скульптурами, фігурками та іншими садовими атрибутами.
При бажанні навколо клумби можна висадити квіти, аналогічні тим, що ростуть в ній, завдяки чому ваше прикраса гармонійно впишеться в будь-який ландшафтний стиль.
Тож, не бійтесь експериментувати та втілюйте Ваші найкреативніші ідеї за допомогою наших порад!
Замовивши обрізання чи видалення дерева у працівників фірми НВ-Сервіс, Ви можете наперед подумати, що робити з пнем. Якщо корчування надто дороге та затратне, ми можемо обрізати пень на рівні нижче поверхні землі. Або ви можете залишити пень, та зробити з нього постійний або тимчасовий квітник.

 

Корисно знати

Утеплення фасаду багатоквартирного будинку. детальніше
Нанесення мотивів на фасади детальніше
Вузли у промисловому альпінізмі детальніше
Використання пнів та колод у ландшафтному дизайні детальніше
Корозія металів і методи захисту детальніше
Кронування та обрізання дерев детальніше
Догляд та захист дерев детальніше
Промисловий альпінізм детальніше
Профілактика виробничого травматизму у сфері промислового альпінізму детальніше