Корозія металів і методи захисту

28.05.2015

Під час експлуатації та використання виробів з металів та їх сплавів з часом виникає явище руйнування їх під дією навколишнього середовища. Цей процес називається корозія. Корозія – це хімічний процес руйнування/нищення металів і сплавів при їх взаємодії з навколишнім середовищем, повітрям, водою, розчинами солей, лугів та кислот, захистити від якої може якісне фарбування металоконструкцій.

Корозійний процес в металах може розвинутися лише в деяких ділянках поверхні (місцева/локальна корозія), охопити всю поверхню (суцільна/загальна корозія), або ж руйнувати метал по кордонах зерен (міжкристалічна корозія).
У цій статті ми не будемо заглиблюватися у наукову сторону процесу корозії, і розписувати хімічні явища, що відбуваються з металами під час корозії, а коротко опишемо наслідки та способи захисту від корозії.

При взаємодії металів з киснем і водою вони стають крихким та розсипчастим світло-коричневим порошком, який в народі називають іржа. Наслідком корозії є руйнування металевих виробів, вони втрачають свої технічні властивості, можуть не витримувати навантажень, а також не мають естетичного вигляду. На виготовлення металу затрачають багато сировини, енергії та людських ресурсів. За різними підрахунками, через безперервний процес корозії, щорічно втрачається від 10% до 25% виробленого металу у світі. Крім того матеріальної шкоди завдає і вихід з ладу різного обладнання, суден, механізмів, труб, металевих конструкцій, та інших виробів з металу. Витрати на ремонт, заміну та усунення наслідків часто перевищують саму вартість металу. Особливо сильно піддається корозії метал, що контактує з агресивним середовищем, наприклад розчинами кислот, солей. Так наприклад кораблі що плавають у солоній воді значно швидше піддаються ржавінню. Продукти корозії забруднюють навколишнє середовище і негативно впливають стан здоров`я людей.

Способів та заходів які б повністю вберегли метал від корозії не має, а оскільки наше навколишнє середовище стає все більш насиченим різними елементами та агресивним, варто потурбуватися, щоб максимально вповільнити нищення виробів з металу.
Існують декілька методів, які придумало людство для зупинення корозії
Оскільки наша фірма займається очисткою та фарбуванням металевих конструкцій на висоті та у важкодоступних місцях, ми опишемо метод, що виключає взаємодію між металом і речовинами із зовнішнього середовища, а саме антикорозійний захист неметалічними покриттям.
Антикорозійний захист неметалічними покриттям.
Повне покриття поверхні металу оліями, жиром, фарбами (алкідні, масляні, емальні ), лаками (синтетичними, бітумними , дьогтевими) запобігає контакту металу із зовнішнім середовищем, зокрема киснем, водою. Утворюється захисний шар на металі і протидіється його руйнації.
Сучасна промисловість досягла значних успіхів у виготовленні якісних та добрих лако-фарбних матеріалів. Використовуються найрізноманітніші фарби і лаки, які найкраще підходять до тих чи інших умов використання, крім того наносити захисні покриття досить просто та можна використовувати техніку, для механічного нанесення покриття. Фарби є досить доступним та ефективним засобом захисту, крім того відновити пошкодження чи застаріле покриття можна прямо на об’єкті.
Звичайно, що як і кожна річ, фарби та лаки служитимуть довго тоді, коли виконуються декілька умов:
1) відповідність кліматичним умовам та середовищу, в яких використовується металева конструкція;
2) використання якісних лакофарбних матеріалів;
3) дотримання технології та умов нанесення покриття.

Звертайтеся до нас, і ми ретельно очистимо, поґрунтуємо, (краще наносити як мінімум два шари фарби, це забезпечить надійніший захист від атмосферної дії на металеву поверхню) та здійснимо фарбування металевих конструкцій та виробів різної складності. Наша робота буде на висоті.

Корисно знати

Утеплення фасаду багатоквартирного будинку. детальніше
Нанесення мотивів на фасади детальніше
Вузли у промисловому альпінізмі детальніше
Використання пнів та колод у ландшафтному дизайні детальніше
Корозія металів і методи захисту детальніше
Кронування та обрізання дерев детальніше
Догляд та захист дерев детальніше
Промисловий альпінізм детальніше
Профілактика виробничого травматизму у сфері промислового альпінізму детальніше