Догляд та захист дерев

28.05.2015

Догляд за деревами
У даній статті Ви зможете ознайомитись з основними умовами, цілями та порядком догляду за деревами. Стаття є корисною, як для власників осель, на території яких є деревні насадження, так і для робітників, які виконують догляд за ними.
Матеріали взято із брошури: «ZTV- догляд за деревами. Додаткові технічні договірні умови та директиви щодо догляду за деревами». Видавець: місто Львів, 2014.
Мета догляду за деревами
Метою догляду за деревами є збереження якомога життєздатніших і здорових, а також безпечних для руху транспорту і пішоходів дерев.
Це передбачає наявність достатньо великого, захищеного і відповідного до екологічних функцій оточення дерева.
У забудованих районах та поблизу доріг дерева перебувають в особливо небезпечній ситуації. Часто вони виявляють малу життєздатність, що може мати багато причин ( наприклад, механічні пошкодження, ущільнення і герметизація ґрунту, а також їхні наслідки, шкідливі викиди в атмосферу, викопування, перекопування, засипання ґрунту в зоні коренів, вибір видів і сортів дерев, що не відповідають місцевості, помилки при вирощуванні, насадженні або догляді, а також інші попередні недостатні, нефахові або шкідливі заходи, наслідки зимового посипання доріг). Тут слід перевірити в кожному конкретному випадку, чи шляхом проведення заходів із догляду за деревами можна надати допомогу. У випадках, якщо під загрозою опиняється безпека руху транспорту і пішоходів, відповідні заходи є обов’язковими.
Життєздатність дерев великою мірою залежить від безперешкодного руху підземних і надземних частин дерева і їхньої активності. Вирішальними для неї є вентиляція ґрунту, доступна рослинам вологість ґрунту і постачання поживних речовин. Якщо вони недостатні, то необхідно провести відповідні заходи, зокрема для покращення оточення дерева. Для оцінки життєздатності дерева потрібний особливий досвід, що базується на тривалих спостереженнях і оцінках дерева й оточення та їхньої взаємодії.
Діагностування дерева, потреба у догляді
Щоб мінімізувати необхідні втручання, дерева слід регулярно контролювати, перевіряючи, чи є необхідним заходи з догляду. Метою має стати визначення потреби в догляді в рамках контролю для перевірки безпеки руху і транспорту для пішоходів.
Перед оголошенням результатів тендеру і виконанням необхідних робіт із догляду за деревами або покращення оточення дерева обов’язковим є встановлення діагнозу. Передумовою для цього є достатні попередні дослідження. Вони стосуються життєздатності, міцності та стійкості, дефектів розвитку крони, можливо, зараження грибом або іншими організмами, а також їхньої шкідливості для дерева.
Першочерговим методом дослідження є професійний кваліфікований огляд. При очевидних симптомах пошкоджень або обґрунтованій підозрі слід провести детальні дослідження. При цьому слід уникати пошкоджень або мінімізувати їх.
Попереднє дослідження для створення однозначного і повного опису необхідних робіт містить:
• визначення дефектів ( наприклад, симптоми, вид, причина і обсяг пошкоджень) і потреб у догляді з урахуванням виду дерева, його віку, життєздатності, оточення тощо.
• визначення можливості й доцільності щодо необхідних затрат зусиль із урахуванням естетичного, екологічного, культурного, дендрологічного та функціонального значення.
• визначення мети догляду ( наприклад, покращення життєздатності, продовження тривалості життя, безпека дорожнього руху)
• оцінку реакції дерева на заплановані заходи (наприклад, капсулювання, небезпека для міцності стійкості)
• визначення необхідних заходів із догляду

Потрібно взаємоузгодити заходи з догляду в зоні коріння, стовбура і крони та заходи задля покращення оточення дерева.
Якщо дерево потрібно видалити, то слід попередньо перевірити, чи потрібно з екологічних причин зберегти пень, стовбур і крону, а якщо так, то в якому обсязі ( наприклад, як місце життя для комах та інших тварин).

Ми намагаємося виконувати обрізку дерев належним чином, саме тому інформація викладена у цій брошурі є цікавою для нашої фірми.
Друковану брошуру можна отримати за адресою, вулиця Богомольця 6/6, місто Львів.

Фірма НВ- Сервіс виконає кронування /обрізання дерев у місті Львові та області. Ми будемо раді співпраці з Вами, та допоможемо у догляді за деревами.

Корисно знати

Утеплення фасаду багатоквартирного будинку. детальніше
Нанесення мотивів на фасади детальніше
Вузли у промисловому альпінізмі детальніше
Використання пнів та колод у ландшафтному дизайні детальніше
Корозія металів і методи захисту детальніше
Кронування та обрізання дерев детальніше
Догляд та захист дерев детальніше
Промисловий альпінізм детальніше
Профілактика виробничого травматизму у сфері промислового альпінізму детальніше